вівторок, 8 грудня 2015 р.

Повторення , узагальнення і систематизація навчального матеріалу за 5 клас.

                                         Математика, 6 клас
        Тема.  Повторення , узагальнення і систематизація навчального   
                   матеріалу за 5 клас.
       Мета. Повторити, узагальнити і систематизувати знання учнів з
                  математики за 5, 6 клас. Вчити учнів використовувати здобуті
                  знання на практиці, виробляти вміння і навички у розв‘язу-
                  ванні задач і вправ. Розвивати пошукову пізнавальну 
                  активність учнів, логічне мислення, кмітливість, наполег-
                  ливість. Виховувати інтерес до вивчення предмета, відпові-
                  дальність, самостійність.
       Обладнання. Кросворд, картки-завдання, палички, геометричні
                              Фігури, таблиці.
                                       
                                 Хід уроку.
І. Організаційна частина.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
           Ми з вами починаємо вивчення курсу математики за 6 клас. Щоб успішно почати вивчення нового матеріалу нам необхідно пригадати те, що ми вивчали у 5 класі.
ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Актуалізація знань.
      Щоб урок був цікавим і ми встигли виконати більшу кількість        завдань, поділимо клас на дві команди: “ Кмітливі” і “Винахідливі”.
Бажаю успіхів.
1.     Розв‘язування кросворда.
Запитання задаються по черзі кожній команді, 1 запитання –
1 бал.

  
1







2











3












4




5














6






7








8








 
9





             

1.  1/9  частина  прямого кута (градус)
2.     Дріб, чисельник якого більший або дорівнює знаменнику
    ( неправильний ).
3.     Прилад для вимірювання кутів ( транспортир ).
4.     Знак пунктуації, який використовується в математиці ( кома ).
5.     Трикутник . у якого дві сторони рівні ( рівнобедрений ).
6.     Одна з основних геометричних фігур ( точка ).
7.     Прямокутник . у якого всі сторони рівні ( квадрат ).
8.     Рівність , що містить невідоме ( рівняння ).
9.     Геометрична фігура, яку можна отримати , якщо продовжити відрізок в обидва кінці необмежено (пряма).


2.     Математична вікторина.
 За правильну відповідь по 1 балу.
1.     Одне яйце варять 5 хвилин. Скільки хвилин потрібно , щоб зварити 4 яйця? (5хв)
2.     На столі лежало 5 яблук. Одне із них розрізали на 2 частини. Скільки яблук на столі ? ( 5 яблук ).
3.     Аркуш паперу має 4 кути . Один із них відрізали. Скільки кутів стало в аркуша.
( 5 кутів ).
4.     Дівчинка заплатила за покупку, яка коштує 17 копійок, трьома різними монетами.
Які це монети? (10 + 5 + 2 = 17 ).

3.     Математична естафета.
         По 1 балу за приклад.
         До дошки виходять по одному члену кожної команди. Кожний з них отримує картку із завданнями. Розв‘язавши перший приклад, учень передає картку як естафетну паличку другому члену команди, який розв‘язує на дошці наступний приклад і т. д. Виправляти помилки попередніх учнів не можна. Перевіряє правильність розв‘язання інша команда. За перевірку – 1 бал.
                                Картки для команд.
           1.  0,3 ∙  8;                                                         1. 1,4 ∙  2;
           2 . 0,4 ∙  0,7                                                       2.  0,3 ∙  0,6;
           3.  0,5 + 0,41;                                                   3.  0,2 + 0,36;
           4.  6 : 0,6 ;                                                        4.  66 : 0,6 ;
           5. 1 -    ;                                                         5.  1 -   .
Учні записують в зошит розв‘язання прикладів своєї команди.

4.     Завдання від Незнайки.
       Кожній команді дається по два приклади, по 1 балу за правильну відповідь.
        Незнайко придумав кілька прикладів на додавання і віднімання десяткових дробів, але конверт по дорозі промок під дощем і коми стерлися. Допоможіть виправити смішні рівності.
      1)  52 + 18 = 7;                                  1) 3 + 108 = 408;
      2)  736 – 336 = 4;                               2) 74 – 24 = 5
        3)   73 + 27 = 10.                                          3)  57 – 4 = 17.

5.     Робота з таблицями.
                               (по 1 балу )
       У наведених таблицях числа записано за певною закономірністю. Встановіть цю закономірність і знайдіть числа, які потрібно записати у порожні клітинки.

4
2
6
1
8
9
  7
3


8
1
7
3
2
1
6
2


Відповіді:
 1)  4 + 2 = 6;                                        1)  8 – 1 = 7;
 2)  1 + 8 = 9;                                        2)  3 – 2 = 1;
                                                              3)  6 – 2 = 4.
                    6. Геометричні задачі.

1.     Як скласти  два трикутники з п‘яти однакових паличок?
2.     Проведіть в чотирикутнику відрізок так, щоб він поділив чотирикутник на трикутник і п‘ятикутник.
3.     Замкнена ламана складається з чотирьох ланок. Які фігури вона може утворити?
  Відповіді:
1.                                              2.                                           3.
 
 








6.     Коли таке можливо?
 1)  85 + Х = 85 – Х;     ( Х = 0 ).
 2)  120 – Х = Х;           ( Х = 60 )
 3)  36  Х = 36;              ( Х = 1 ).

ІV. Підсумок уроку.
        Підбивається підсумок уроку, визначається команда - переможець, яка нагороджується  призмjю
V. Домашнє завдання.
         1, 2 рівень: №19, 22(а, б)

          3, 4 рівень: №21, 22(в, г).    

Немає коментарів:

Дописати коментар